HAFT KOMPUTEROWY „OD KUCHNI”, czyli jak to u nas wygląda …

HAFT KOMPUTEROWY „OD KUCHNI”, czyli jak to u nas wygląda …

Krótką historię haftu komputerowego pokazaliśmy już w jednym z naszych poprzednich wpisów.

Dziś uchylimy rąbka tajemnicy i przedstawimy jak przebiega proces jego tworzenia.

 

KROK 1 – PRZYGOTOWANIE PLIKU HAFCIARSKIEGO

 

Do wykonania zdobienia metodą haftu komputerowego niezbędne jest przygotowanie programu sterującego do maszyny hafciarskiej. W tym celu wysłany przez Klienta plik graficzny podlega manualnej digitalizacji w programie. Poszczególne elementy  logo/grafiki są starannie „przerysowywane” zgodnie ze standardami sztuki hafciarskiej. Na tym etapie główną rolę odgrywają umiejętności grafika – programisty firmy GRAFFIS, gdyż nawet najnowocześniejsza hafciarka potrzebuje specjalnego pliku, aby móc rozpocząć swoją pracę. Konieczne jest więc jego stworzenie uwzględniając przy tym ułożenie ściegów, ich rodzaj, gęstość, a także rodzaj materiału, na który ma zostać naniesiony haft.

                   =>                   

 

KROK 2 – HAFT DOCELOWEGO WZORU

Zanim maszyna rozpocznie haftowanie musimy umieścić na niej odpowiednio dobrane nici, które połączone są z igielnicą. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej jesteśmy w stanie zagwarantować, że każdy detal grafiki zostanie odwzorowany zgodnie z plikiem wyjściowym. Mając tak przygotowane pole pracy  zostaje nam już tylko wczytać plik , ustalić parametry pracy hafciarki, uruchomić maszynę, wpiąć odpowiedni materiał w tamborek i rozpocząć proces haftowania.

Hafty wykonujemy na materiałach własnych lub powierzonych przez Klienta. W celu zapewnienia najwyższej jakości naszych usług przed produkcją docelową wykonujemy haft próbny w celu ogólnej oceny jego jakości. Jeśli efekt jest dla nas zadowalający, a Klient wyrazi swoją aprobatę rozpoczynamy produkcję właściwą.

 

KROK 3 – “KOSMETYKA” HAFTU

Aby nasz haft był dopracowany w każdym detalu niekiedy niezbędne jest jego „ dopieszczenie”. W tym celu po zakończeniu produkcji sprawdzamy każdą wyhaftowaną sztukę i w razie konieczności przystępujemy do poprawek kosmetycznych, takich jak: usunięcie zbędnych, wystających nitek czy końcówek materiału. Kiedy upewnimy się, że nasza praca została wykonana należycie, możemy przekazać Klientowi jego zamówienie.

 

 

CHCESZ OSOBIŚCIE PRZEKONAĆ SIĘ O JAKOŚCI NASZYCH USŁUG?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:

GRAFFIS

Ul. Grunwaldzka 21

37-100 Łańcut

tel:+48 669 792 554 , e-mail: biuro@graffis.pl

Udostępnij ten wpis


Powered by keepvid themefull earn money